Hlavní stránkaReferenceBioplynové stanice (BPS)

Bioplynové stanice

 

Česká republika

Tepelný výkon: 766 kW
Elektrický výkon: 800 kW
Realizace: 2012
Základem bioplynové stanice jsou dva shodné fermentory pro výrobu bioplynu. Kogenerační jednotka má instalovaný výkon 800 kWel. Vyrobená elektrická energie je dodávána do veřejné distribuční sítě, tepelná je využita pro ohřev fermentorů na provozní teplotu a k druhotné výrobě elektrické energie zařízením ORC. Hlavními surovinami pro tvorbu plynu je vepřová kejda, travní senáž a kukuřičná siláž a obilí.

Česká republika

Tepelný výkon: 520 kW
Elektrický výkon: 550 kW
Realizace: 2013
Základem bioplynové stanice jsou dva shodné fermentory pro výrobu bioplynu. Kogenerační jednotka má instalovaný výkon 550 kWel. Vyrobená elektrická energie bude dodávána do veřejné distribuční sítě. Tepelná energie bude využita pro ohřev fermentorů a část je dodávána do provozů zemědělského areálu. Hlavními surovinami pro tvorbu plynu budou travní senáž, kukuřičná siláž, rostlinné zemědělské odpady a hovězí kejda.

Slovenská republika

Tepelný výkon: 764 kW
Elektrický výkon: 1000 kW
Realizace: 2013
Základem bioplynové stanice jsou dva shodné fermentory pro výrobu bioplynu. Je vybavena dvěmi kogeneračními jednotkami o celkovém instalovaném výkonu 1000 kWel. Vyrobená elektrická energie je dodávána do veřejné distribuční sítě. Tepelná energie bude využita pro ohřev fermentorů a zbytek bude použit pro další přilehlé provozy. Hlavními surovinami pro tvorbu plynu budou prasečí kejda, kukuřičná a travní siláž.

 


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© 2012, B&B systems plus, a.s. – Specialisté na bioplynové stanice a peletárny