Energetika 21. století

Energetika, jedno z klíčových slov pro 21. století, společně s biotechnologií a nanotechnologií zaznamenává rychlý vývoj a v minulosti přispěla k dynamickému rozvoji lidské kultury a zvýšení životní úrovně lidí.

Celé jedno století žilo lidstvo v přesvědčení, že růst ekonomiky musí být zároveň doprovázen růstem spotřeby energií. Zdroje ropy a uhlí byly považovány za levné a nevyčerpatelné. Ekonomiku jsme postavili na neomezené spotřebě, doprovázené ničením životního prostředí, někdy i zdraví. Měli jsme za to, že to jinak nejde.

V posledních desetiletích je však stále zřetelnější, že tato cesta vede lidstvo a naši planetu do záhuby. Proto je nové tisíciletí bodem obratu. Uvažování lidí o spotřebě, dopadech vlastního chování a možnostech udržitelného života pro další generace se radikálně mění. Stáváme se zodpovědnými. V současné době jsou v civilizovaném světě snahy omezit emise skleníkových plynů a hledají se cesty, jak toho dosáhnout. Fosilní paliva se nahrazují obnovitelnými zdroji, které jsou zvýhodňovány, a zároveň se hledají způsoby úspor energií.

Domníváme se, spolu s nejvyspělejší evropskou ekonomikou, že vize odklonu od fosilních paliv v perspektivě nejbližšího desetiletí je realistická. K této vizi chceme přispět i naší činností.

Přispějte s námi k malé proměně našeho světa! Malé změny jsou mnohdy počátkem velkých!

B&B systems plus, a.s.
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© 2012, B&B systems plus, a.s. – Specialisté na bioplynové stanice a peletárny